Prachtig gelegen, in het hart van de stad, een zeer goed onderhouden rijksmonument met zogenaamde lijstgevel met vrijstaande garage en een heerlijke tuin met zwembad en diverse terrassen.
Het betreft een geheel gerestaureerde woning van maar liefst 812 m³ inhoud. Veel originele details zijn bij de restauratie van dit bijzondere pand verwerkt. De vloeren zijn allen voorzien van massief eikenhout of natuursteen. De achtergevel is opgetrokken uit Belgische moppen en de kap is grotendeels origineel (dakhout en dakpannen).
Een binnenkijkje in dit pand zorgt dan ook direct voor het warme gevoel van weleer maar met de luxe van het hedendaagse comfort.
Indeling: entree in hal met mk, toilet en een bijzondere toegangsdeur naar de sfeervolle ruime woonkamer (van ruim 55 m² !) met mooie schouw.
De woonkamer is verdeeld in twee ruimtes welke in open verbinding staan. In het souterrain treft u de woonkeuken geheel in stijl van de woning voorzien van recent vernieuwde inbouwapparatuur.
Zowel de woonkamer als de woonkeuken geven toegang tot de tuin.
De grote kelder is praktisch ingericht als apparatenruimte. Daarnaast is er onder de trap een keldergewelfje die dienst kan doen als echte wijnkelder.
Verder op de verdieping twee zeer ruime slaapkamers waarbij de luxe badkamer bereikbaar is via de overloop maar ook via de slaapkamer. Een 2e toilet is separaat bereikbaar via de overloop. Op de top etage vindt u nogmaals een badkamer en vier slaapkamers met een eigen zolder voor het slapen “in de lucht”. Elke slaapzolder is ook voorzien van een velux dakraam met rolgordijn en horren. Daarnaast is er ook een ruime bergzolder bereikbaar.
De schitterende, onder architectuur, aangelegde tuin is voorzien hoogstaande materialen zoals natuursteen en lariks/douglas hout en led verlichting. U treft daar een verwarmd zwembad en aan de achterzijde van het perceel een ruime vrijstaande garage met opbergzolder. Een zestal zonnepanelen zorgen voor extra duurzaamheid.
De achtertuin heeft een vrije achterom en komt uit op het Boterplein.
Volgens de reguliere controle van de monumentenwacht betreft dit een monument om trots op te zijn!
Dit als gegeven en mede ook de centrale ligging zorgen voor een “pareltje” in de binnenstad wat u alleen kunt beoordelen bij een bezoek.
Verkocht
€ 550.000,-
k.k.
Status: Verkocht
Omschrijving
Bewoner(s) en vrienden aan het woord
aan het woord
“Vakantiegevoel in eigen tuin en omgeving!”
Kenmerken
Bouw
Soortwoning
Woonhuis
Type woning
Tussenwoning
Bouwjaar
1650
Oppervlakte en inhoud
Inhoud
813 m³
Woonoppervlakte
233 m²
Perceeloppervlakte
231 m²
Buitenruimte
Tuin
Achtertuin
Kenmerken toegevoegd door de bewoner en vrienden
De verrassende hoekjes en lichtinval, maar ook de prachtige authentieke elementen in het huis.
Een heerlijke tuin op het zuiden, waar je ook 's avonds onder het prieel nog zo lekker kan borrelen aan de rand van het zwembad.
De gezelligheid van de straat en supervriendelijke buren waar je een gezellig praatje mee kan maken.
Het is super fijn dat we een vrij achterom hebben via het Boterplein, waar we de fietsen en zelfs de auto in onze eigen garage kunnen zetten
De sfeer van toen in een hedendaags jasje of zeg maar jas!